Ознака: акумолу

Вести

Снимка од дрон ја покажува ужасната глетка во Италија по земјотресот

Во земјотресот 6,2 степени според Рихтер кој во средата утрото ја погоди централна Италија, загинаа најмалку 247 луѓе.Силниот земјотрес урна многу куќи и уништи патишта во неколку населби во близина […]