Ознака: АКЦЕЛЕРАТОР

Вести

Поставен камен-темелник за изградба на бункер за нов акцелератор во ГОБ „8 Септември“

Камен- темелник за изградба на бункер за поставување нов најсовремен линеарен акцелератор, е поставен денеска во дворот на Градската општа болница „8 Септември“.На поставувањето камен-темелник присуствуваа вицепремиерот и министер за […]