Ознака: акциза

Вести

За еден денар се намалува акцизата на бензините, во најава намалување и кај дизелот

За еден денар се намалува акцизата на бензините од 3 на два денари и заедно со намалувањето од половина денар со кое се опфатени сите горива, новата малопродажна цена на […]

Вести

Камионџиите на протест пред Владата поради покачувањето на акцизите

Камионџиите на протест пред Владата поради покачувањето на акцизите Превозниците денеска точно во 12.00 часот протестираат пред Владата со барање за укинување на дополнителната акциза на горивата и наместо тоа […]

Вести

Хоџа: Акцизата на нафтените деривати се зголемува за три денари! Народот ќе го плати товарот на кризата

Хоџа: Акцизата на нафтените деривати се зголемува за три денари! Народот ќе го плати товарот на кризата Владата се правда за тоа што им брцна во џеп на граѓаните. Според […]

Вести

Акцизата за нафтените деривати се зголемува за три денари

Владата одлучи акцизата за нафтените деривати да се се зголеми за три денари, дознава Алсат. Оваа одлука доаѓа по барање на Стопанската комора со цел да се спречат злоупотребите со […]

Вести

Ќе има зголемување на цената на бензините, Владата ќе ја зголеми акцизата за 3 денари по литар

Ќе има зголемување на цената на бензините, Владата ќе ја зголеми акцизата за 3 денари по литар Иако вчера нафтата не вредеше ништо на светските берзи, дури се тргуваше и […]

Вести

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на покачувањето на акцизата е одбиен

Пратениците на СДСМ го одбија предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да се укине покачувањето на акцизата на дизелот од 3,5 денари. Покачување кое граѓаните и стопанството ги чини милиони и кое предизвика […]

Вести

Владата даде зелено светло за зголемување на акцизата

Граѓаните дефинитивно ќе плаќаат поскапо гориво. зголемувањето на акцизата на дизелот и екстралесното масло за домаќинствата за 3 денари помина на владина седница.Граѓаните дефинитивно ќе плаќаат поскапо гориво. зголемувањето на […]