Ознака: Акција Којот

Вести

Истражна постапка против 16 лица за „Којот“: Притвор за тројца!

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје  во предметот Којот донесе Наредба со која се спроведува истражна постапка против 16 лица.-Истражната постапка се води поради постоење на […]

Вести

ДЕТАЛИ за Акција Којот: Уапсени 19 лица – криумчареле мигранти, дилале дрога

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи ја започна оперативната акција „Којот“, при што беше разбиена криминална група на подрачјето на Велес, Неготино, Гевгелија […]