Ознака: акција сабја

Сцена

Аца Лукас ни по 13 години не може да ја сокрие тагата: „Тие го ставија мојот татко во гроб“

Фолк пејачот Аца Лукас го изгубил својот татко само месец дена откако излегол од затвор каде завршил во акцијата „Сабја“.Болката и тагата не може да ја сокрие ни по 13 […]

Сцена

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА ЦЕЦА: „Фрлете ја во самица со стаорци“

Испливаа во јавноста страшни детали од животот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.Некогашниот потпретседател на Владата на Србија, Чедомир Јовановиќ, во текот на акцијата „Сабја“ и вонредната состојба воведена во Србија […]