Ознака: АКЦИЈА ЧЕКАН

Црна хроника

Вкупно 53 години и 6 месеци затвор за лихвари од Гостивар

По поднесено обвинение од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција и одржани судски рочишта на кои беа изведени предложените докази, денеска надлежниот Основен суд Скопје 1 […]