Ознака: акција

Избор на уредникот

Антитерор: Погледнете дејство на руски снајперисти во Сирија

Во рамките на рускиот контингент во Сирија се наоѓаат и фамозните специјалци од составот на ССО (Единица за специјални операции). Оваа структура на руската армија е директно потчинета на рускиот […]

Македонија

Финансиска полиција и МВР спроведуваат акција во скопски Љуботен

Управата за финансиска полиција во координација со Министерството за внатрешни работи спроведува акција во скопското село Љуботен, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела, криумчарење со акцизна стока […]

Вести

Спасувачка акција на Водно, Тигрите спасуваа луѓе заглавени во кабините на жичницата

Како министер за внатрешни работи ми причинува особено задоволство што и денеска во рамки на активностите планирани по повод денот на полицијата,заедно имавме можност уште еднаш да се увериме во […]

Локална самоуправа

Во тек е акција за расчистување на депонијата во село Драчево

Продолжува континуитетот на локалната самоуправа за чистење на дивите депонии на територија на општина Кисела Вода.Градоначалникот на општината денес беше на ул. Герника во селото Драчево каде веќе трет пат […]

Вести

На скопскиот аеродром “Александар Велики“ запленети 20.000 евра

Во два одвоени случаи царинските службеници на скопскиот аеродром “Александар Велики“ заплениле 155.000 дански круни (околу 20.000 евра), 11.000 швајцарски франци и 1.400 евра.Во првиот случај станува збор за рачен […]

Локална самоуправа

Акција за собирање на кабаст отпад во Општина Гази Баба

Општина Гази Баба во соработка со ЈП Комунална хигиена денеска и утре ќе спроведат акција за собирање на кабаст отпад.Акцијата денеска ќе се спроведе во Урбаната заедница Железара, Автокоманда со […]

Вести

Возачи внимавајте: Во среда сообраќајната полиција ќе спроведува специјална акција

Припадниците на Министерството за внатрешни работи, Управата на сообраќајната полиција, во текот на следната недела во рамки на меѓународната организација TISPOL-мрежата на сообраќајната полиција, ќе спроведе акција на засилена контрола […]

Вести

ЕВН Македонија дел од глобалната акција „Час на планетата земја“

Скопје, 24 март 2017:Со симболично исклучување на електричната енергија од логото на зградата во Скопје и во сите Корисничко енергетски центри низ земјава, на 25. март од 20:30 до 21:30 […]

Локална самоуправа

Акција за собирање на отпадни гуми во Вардариште

Комуналната инспекција и инспекција за животна средина на Општина Гази Баба во соработка со Министерството за внатрешни работи и Јавното претпријатие Гази Баба организираше акција за собирање на отпадни гуми […]

Локална самоуправа

Едукативна акција за заштита од пожари!

Општинскиот противпожарен сојуз „Аеродром“ утре, 16.12.2016 година (петок) со почеток од 13:00 часот пред ТЦ „Бисер“ ќе организира едукативна акција за заштита од пожари за време на грејната сезона под […]

Локална самоуправа

Есенска акција за садење 114 дрвја во парк Македонија

Градоначaлникот на Град Скопје, Коце Трајановски, заедно со претставници од дипломатскиот кор во Република Македонија, државниот секретар во Министерството за надворешни работи на РМ, Елена Кузмановска и Кристина Николовска од […]