Ознака: Алабама

Вести

Торнадо беснее во две американски држави: Куќите уништени, мразот бил со големина на бејзбол топка

Невремето кое уништувало куќи и корнело дрва ширум Алабама и Мисисипи се движи кон американските држави Џорџија и Флорида, каде се објавени предупредувања до граѓаните. Околу 20.000 куќи и компании […]

Црна хроника

Масакр во Алабама, само четиримесечно бебе преживеа

Едно четиримесечно бебе е единственото преживеано во нападот во кој во куќа на југозапад од американската сојузна држава Алабама се убиени пет лица, вклучувајќи и една бремена жена, информираа денеска […]

Фото

ИСТРАЖУВАЛ НИЗ СТАРИТЕ ГРОБИШТА: Тоа што го пронашол, ќе ви ја замрзне крвта во вените!

Посетувањето на гробиштата од време на време може да биде добар потсетник дека нема да бидеме долго на оваа планета. Тоа е навистина депресивна мисла, но може да служи и […]