Ознака: алармантно

Македонија

Алармантно: За три дена три бебиња починаа од морбили

Морбилите ја зедоа и третата жртва, згасна уште еден тукушто започнат живот. Дали состојбата е алармантна – НЕ, повеќе е од алармантна. Министерството за здравство ја извести јавноста дека вчера […]

Вести

Синока во Карпош висок степен на загаденост на воздухот, загадени се и Центар, Миладиновци и Куманово

Загрижувачки бројки вечерва покажуваат мерните станици за квалитетот на воздухот во повеќе скопски населби. Најалармантно е во Карпош каде во моментов загаденоста изнесува 192 ПМ честички во воздухот. Потоа најзагадено […]

Балкан

Состојбата со поплавите во Албанија е алармантна

Припадници на албанската полиција, армијата и територијалните протвпожарни единици се распоредени на целата територија на Албанија за да им помогнат на жителите погодени од поплавите.Состојбата со поплавите е најкритична во јужниот […]