Ознака: Алајдин Демири

Црна хроника

По кусо боледување почина Алајдин Демири

Алајдин Демири, поранешeн градоначалник на Тетово и поранешен амбасадор во Швајцарија, почина вчера во Тетово на 65 годишна возраст по кусо боледување. Демири беше политички аналитичар, универзитетски професор и член на […]