Ознака: Албанец за премиер

Македонија

Груби: Македонија ќе добие Албанец за премиер, но и за претседател (ВИДЕО)

Во емисијата “Клик плус“ на ТВ“21“ Артан Груби порача дека Македонија ќе добие Албанец за премиер на државата, но и за претседател. -Исто како што успеавме, на пример, да го […]