Ознака: Албанец премиер

Вести

ДУИ: Да се обединeме за првиот Албанец премиер!

Изјава за медиумите на преставникот на Демократската Унија за Интеграција, Арбер Адеми, кој е министер за образование и наука во Владата формирана од Зоран Заев. Во продолжение следува интегрален текст […]

Вести

Eве што мислат “експертите” на СДСМ за тиранската платформа: Двојазичност на целата територија, Албанец премиер

Ставовите на експертите блиски до СДСМ  за тиранскатан платформа во целост ги разобличуваат денешните манипулативни изјави на лидерот на партијата Зоран Заев. Заев денеска најави некакви експертски дебати, со кои […]