Ознака: албанска дијаспора

Вести

Заев најде начин како да ѝ се додвори на албанската дијаспора за гласови

За глас повеќе лидерот на СДСМ Зоран Заев националните интереси ги продава и на албанската дијаспора.Имено Заев беше во дводневна посета на Швајцарија, каде во неделата во Берн се обратил […]