Ознака: албанска платформа

Вести

Манојлоски: Албанските партии јасно кажаа дека нема да ја поддржат СДСМ ако не ја имплементираат платформата

Пратеникот Горан Манојлоски од ВМРО-ДПМНЕ, денес потсети во Собранието на Република Македонија потсети дека Албанските партии јасно од говорницата во Собранието кажаа дека нивните потписи на СДСМ, ги даде само […]

Колумни

Заев, не паламуди за македонштина, повлечи се од платформата

По повеќе од триесет дена масовни протести на стотици илјади македонски граѓани што бараат безусловно отфрлање на тиранската платформа, Зоран Заев упорно одбива да се откаже од планот за разнебитување […]

Вести

Коалицијата на СДСМ и албанските партии претставува опасност за Македонија и Балканот

-Коалицискиот договор помеѓу наследниците на македонските комунисти и албанските партии, не само што е вовед во распрачување на Македонија, тоа е и темпирана бомба која се заканува да го запали […]

Вести

Албанските пратеници застануваат во одбрана на Платформата

Албанија продолжува да ја брани Тиранската платформа која ја потпишаа албанските политички партии од Македонија, а која лидерот на СДСМ Зоран Заев безусловно ја прифати. За нив Македонија е Илирида, […]

Вести

Јовановски: На Зоран Заев поважна му е поддршката на Села, отколку националните и државните интереси

Аболицираниот Зоран Заев покажа дека е подготвен да дојде на власт по секоја цена, па дури и да ги прифати елементите на Тиранската Платформа, кои значат разнебитување на државата, вели […]

Вести

Кочи: Заев ја продава својата душа на ѓаволот, платформата води кон тотално редефинирање

– Платформата  од Тирана, кога се чита, изгледа дека е безболна, но проблемите или ѓаволот е во детаљите. Како резултат е фактичкото зголемување или проширување на ,,албанскиот елемент“, односно овој […]

Вести

Седум општински организации на СДСМ со порака до Заев да се откаже од платформата

Порталот Журнал.нет објави дека до нив пристигнало писмо чија што веродостојност се уште не е поткрепена, но од она што може да се види е дека 7 општински организации на СДСМ од […]

Вести

Заев докажа дека не се откажува од албанската платформа!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска докажа дека не се откажува од тиранската платформа и само преку ефтини маниупулации со кои ја навредува интелигенцијата на македонските граѓани се обидува оваа […]