Ознака: Албанските медиуми

Балкан Вести

Зекири кандидат на власта за консензуален претседател, објавуваат албански медиуми

Поранешниот новинар и потпретседател на СДСМ , Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател на Македонија, објавуваат албанските медиуми. Зекири во март ќе наполни 40 години со што ќе […]

Вести

Албанските медиуми објавија снимка – познат идентитетот на уапсените во Куманово

Две млади момчиња од кумановско Слупчане се лицата кои попладнево го симнаа македонското знаме од јарболот на кумановскиот плоштад и поставија албанско знаме. Станува збор за Л.С. и Љ.К. кои […]