Ознака: албанските партии

Вести

Тиранска платформа интегрален текст

Ние, претставниците на албанските политички партии во Македонија: “Демократската Унија за Интеграција, ”Коалицијата Преродба со БЕСА” и ”Алијансата за Албанците”;Почитувајќи ја слободната и демократска волја на албанските гласачи изразена на […]

Вести

СИТЕЛ: Албанските партии во битка за клучните државни позиции

Се повеќе се компликува политичката состојба во Македонија. Заобиколувањето на волјата на мнозинството Македонци ги отвори апетитите на албански полиички фактори во земјава кои го зголемуваат притисокот врз Заев да […]