Ознака: АЛБАНСКИ ДРЖАВЈАНИН

Вести

Тешко повреден албански државјанин во Порој, Тетовско

Триесет и едногодишниот Д.Ц., албански државјанин вчера во тетовското село Порој бил тешко повреден од страна на Е.М., исто така државјанин на Република Албанија.Како што соопшти МВР во својот дневен […]