Ознака: АЛБАНСКИ ЗНАМИЊА

Вести

Џафери: Немаше реакција од Заев за поставените албански знамиња во Собранието

Талат Џафери, во синоќешната емисија „24 Анализа“ децидно кажа дека немал никаква реакција од страна на Зоран Заев за неговото поставување на албанските знамиња во канцеларијата на претседателот на Собранието.Џафери […]

Вести

Поставени албански знамиња на највисоката зграда во Прилеп

Во текот на вчерашниот ден, поточно во 19:35 часот, ученици од албанска националност поддржани од нивните соученици паркирани на паркингот пред “Марко Цепенков” ги развиориле албанските знамиња за провокација во […]

Вести

Подмолни провокации на СДСМ: Уфрлаат нивни членови со албански знамиња на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Членови на СДСМ попладнево во Гостивар се обидуваат да предизвикаат инцидент. Со албански знамиња со рацете, членовите на СДСМ се обидуваат да се уфрлат во митингот кој го одржува ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Не се родил поголем предавник од Заев: Се откажа од својот народ и држава, од денес е активист на УЧК!

Не се родил поголем предавник од Зоран Заев на македонска почва веќе подолго времеВчеравечер на Арената „Филип Втори“ која другарите на Заев „Балистите“ ја прекрстија во арена „Адем Јашари“, лидерот […]