Ознака: албански медиуми

Вести

Тиранската платформа во албанските медиуми била најавена уште кон крајот на минатата година

Албанските медиуми уште кон крајот на минатата година пишуваа дека премиерот на Албанија Еди Рама подготвил документ за сите албански партии со Македонија кои добиле мандати на изборите. И покрај […]