Ознака: албански радикали

Вести

Груевски од Кочани: СДСМ со албански радикали договарале полнење на гласачки кутии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“, Никола Груевски од вечерашниот митинг во Кочани обзнани дека последниве денови СДСМ здружувајќи се со некои подземни структури кај албанските радикали […]