Ознака: АЛБАНСКИ ТЕАТАР

Вести

Посета на Министерката Канческа-Милевска на Албанскиот театар во Скопје

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска го посети Албанскиот театар во Скопје каде интензивно се работи на реконструкцијата на објектот, кој се очекува да биде завршен до крајот на годинава.Се […]