Ознака: албански џихадисти

Балкан

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените информации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на извори во […]