Ознака: албанско државјанство

Балкан

Бујар Нишани му даде албанско државјанство на Рамуш Харадинај

Албанскиот претседател Бујар Нишани донел одлука со која на Рамуш Харадинај, некогашен водач на Ослободителната војска на Косово, му се дозволува да добие државјанство на Албанија, пренесуваат денес приштинските медиуми.Како […]