Ознака: АЛБАНСКО ЗНАМЕ

Вести

ФОТО:Талат Џафери го постави Албанското знаме во претседателскиот кабинет во Собранието

Веднаш по влегувањето во кабинетот, Џафери имаше средба со евроамбасадорот Самуел Жбогар.Талат Џафери изутринава дојде во Собранието на РМ и влезе во кабинетот на претседателот на законодавниот дом, потрдија собраниските […]

Вести

Видео: Албански знамиња се вееа на собирот на СДСМ во Ѓорче Петров

Како што може да се забележи од видеото на собирот на Зоран Заев во Ѓорче Петров дека тој добива голема поддршка од публиката, се веат албански знамиња.Собирот го направиле на […]

Вести

ФОТО: СЛАБО ЛУЃЕ ВО ВЕЛЕС: Албанско знаме на митингот на СДСМ

Опозициската коалиција предводена од СДСМ денеска митингува во Велес, каде наиде на слаб одзив од граѓаните на овој град.На митингот на СДСМ може да се забележат и албански знамиња, кои […]

Вести

Фото: Албанското знаме постепено го зазема местото на македонското во штабовите на СДСМ

Како што одминува кампањата на СДСМ, така се повеќе ја туркаат идејата за двојазичност и замена на македонските симболи. Па така во штабовите на СДСМ, албанското постепено го зазема местото […]