Ознака: алберта

Живот

Жена ја обвинува играта „Покемон гоу“ за мешање во нејзиниот приватен живот

Жителка на канадската провинција Алберта ја тужи компанијата „Ниантик АД“, која ја создаде играта „Покемон гоу“ за мешање во нејзиниот приватен живот, соопшти телевизијата Си-Би-Си.Барбара Лин Шефер, жителка на малиот […]