Ознака: албум „По тебе“

Сцена

„Со тебе под еден чадор да се стиснам“ – 15 години од албумот „По тебе“ на Тоше Проески

Во 2005 година, Тоше Проески го издаде неговиот петти студиски албум. „По тебе“ е издаден низ целата територија на поранешна Југославија, на македонски и српски јазик („Pratim te“), и ќе […]