Ознака: албум

Сцена

Лејди Гага ќе го именува новиот албум по нејзината колешка

Лејди Гага на Твитер им соопшти на своите обожаватели дека сака новиот албум да го крсти „Адел“, како што гласи името на нејзината, исто така, позната колешка од светската музичка […]

Сцена

„Перверзната“ снаа на Брена: Пријовиќ мокра и гола ги излуди фановите-ќе ги забрани ли Јутјуб видеата?

Српската пејачка Александра Пријовиќ го објави својот прв албум „Тестамент“ а доказ дека се работи за одличен албум се коментарите од фановите.Освен песните, пејачката ги изненади своите фанови и со […]

Сцена

Ненадејната смрт му ги расипа плановите: Џорџ Мајкл сакал во 2017 година да…

Џорџ Мајкл почина додека работеше на нов албум и документарен филм кој планирал да го објави во 2017 година.На новиот албум тој работел со продуцентот Naughty Boy кој на почетокот […]

Сцена

Николија 17 дена по породувањето позираше во брутално секси издание!

Неполни три недели по породувањето, Николија го најави објавувањето на најновиот албум, а сето тоа беше проследено со серијал од секси фотографии со кои ги воодушеви фановите.Николија позирала провокативно облечена, […]

Сцена

Рада Mанојловиќ се осуди да го открие нешто за Цеца и Брена што никој не се осудил претходно: Тие имаат спонзори…

Новиот апбум „Метропола“ на Рада Манојловиќ постигнува неверојатни успеси, а пејачката се огласи за подемот во кариерата.- Немав спонзор за албумот, но не знам дали тоа е паметно или глупаво. […]

Сцена

ПРОЗБОРЕ: Цеца го откри името на човекот кој најмногу ја мрази. Сите го знаеме!

Светлана Цеца Ражнатовиќ по краткиот одмор на Кипар се врати во Белград. Додека се одмораше на Кипар, беше обелоденет нејзиниот албум „Автограм“, а пејачката е задоволна од неговиот успех.Овој албум […]