Ознака: Алегри

Меѓународен фудбал

Алегри: Робињо останува во Милан!

Говорејќи околу ситуацијата со бразилскиот фудбалер, тренерот на Милан истакнува дека Робињо ќе остане во клубот, барем до крајот на сезоната. Спремајќи се за куп-натпреварот против Реџина, Масимилијано Алегри одговараше […]

Меѓународен фудбал

Алегри загрижен поради дефанзивната линија

Тренерот на екипата на Милан во пресрет на мечот со Катанија е загрижен поради дефанзивната линија. Масимилијано Алегри има голем проблем да го состави тимот за наредниот дуел кој Милан […]