Ознака: Алексанар Вучиќ

Балкан

Вучиќ за зголемувањето на бројот на пациенти во Белград и Нови Сад: Повеќе не знаеме каде да ги сместиме луѓето

Претседателот Александар Вучиќ за време на посетата на работите за изградба на „Дедиње 2“ рече дека повеќе не се знае каде да се сместат пациенти заразени со коронавирусот и дека […]

Балкан Вести

Вучиќ: да го застанавме, тоа би било киднапирање на Груевски од наша страна

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа во емисијата “Кирилица“ на ТВ “Хепи“ потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски влегол во Унгарија од Србија на граничниот премин Хоргош. Тој, исто така, […]

Балкан Вести

Вучиќ ја укина состојбата на највисока борбена готовност

Александар Вучиќ, претседател на Србија одлучи да ја укине состојбата на највисока борбена готовност на армијата во јужниот дел на Србија. Како што стои во соопштението на српското Министерство за […]