Ознака: Александар Билјановски –Дадар

Сцена

Северина пееше во Струмица ама првин дојде во Скопје кај овој познат Македонец

Хрватската пејачка и сегашна српска снаа, Северина Којиќ секое лето доаѓа во Македонија. Минатата година беше дури двапати, а ова лето 2019-то нејзината концертна станица беше Струмица. Но, пред да […]