Ознака: Александар Велики

Балкан

Коѕијас: На споменикот на Александар Велики во Скопје стои дека тој е грчки херој

Никос Коѕијас, поранешниот грчки министер за надворешни работи ја објави новопоставената табла на споменикот на Александар Велики во Скопје, наведувајќи дека на знакот се вели дека тој е грчки херој.„Знак […]

Балкан Вести

Пропагандна кампања на грчките противници на Договорот од Преспа

Со спот, во кој македонскиот премиер Зоран Заев се трансформира од ликот на Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и зборуваме македонски јазик, […]

Вести

Апсење на аеродромот „Александар Велики“

Две апсења на Аеродромот Александар Велики во текот на вчерашниот ден.52-годишната М.М. од Битола која евидирала со мерка Апси, вчера била приведена на аеродромот и предадена на полцииски службеници во […]