Ознака: АЛЕКСАНДАР ВУЛИН

Балкан

Вулин му одговори на Заев: Не барај оправдување за сопствените проблеми во Србија

Министерот за труд, вработување, борaчки и социјални прашања Александар Вулин им порача на македонските и на друи политичари од регионот да не бараат оправдување за сопствените проблеми во Србија.-Србија не […]

Вести

Заев се резили кај стигне, министерот Вулин му порача: Нападот врз Вучиќ го смисли сам или Рама и Тачи ти рекоа да го кажеш

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во две одделни интервјуа денеска дадени за бугарски и српски медиуми, во добро познатиот свој стил се резили и во кажаното за бугарската информативна агенција […]

Вести

Вулин: Брисел мора да знае, голема Албанија значи и голема војна

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските […]