Ознака: Александар Вучик

Вести

Заев му се извинувал на Вучиќ на состанокот во Брисел

Мандатарот за состав на новата влада и лидер на СДСМ, Зоран Заев, во Брисел на неформалната балканска средба организирана од шефицата на европската дипломатија, разговарал и со српскиот премиер Александар […]