Ознака: Александар Грушко

Вести Свет

Не се мешаме во работите на Грција околу името на Македонија, изјави Грушко

Заменик министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко изјави дека Москва не се меша во внатрешните работи на Атина во ситуацијата поврзана со името Македонија, но ќе продолжи да […]