Ознака: Александар Кирацовски

Македонија

Кирацовски во Обвинителството на распит за „Рекет“

По пратеничката Фросина Ременски, бизнисмените Силјан Мицевски и Ардијан Амзоски денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција исказ треба да даде и пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски во врска […]

Македонија

Душан Илиевски бара ДКСК да отвори постапка за имотот на Кирацовски

Душан Илиевски или на македонската јавност попознат како Душко Млекарот на својот Фејсбук профил објави статус каде бара Државната комисија за спречување на корупција да истражи како поранешниот генерален секретар […]

Вести

Кирацовски секој ден во ресторан јадел и пиел на државна сметка, потрошил 89 илјади денари

Додека Александар Кирацовски бил заменик министер за администрација и информатичко општество речиси секој работен ден јадел на државна сметка.Дополнителниот замнеик министер од СДСМ, Александар Кирацовски, на државна сметка најчесто јадел […]

Вести

СДСМ продолжува со старата практика – Купување гласови!

Најголемата опозициска партија СДСМ исто како во минатот продолжува со старата практика на евтино купување гласови од граѓаните во пресрет на изборите закажани за 11-ти декември.Дополнителниот заменик министер за информатичко […]

Вести

МИОА: СДСМ во работно време користи административци за снимање на спотови

Доколку денес навистина во Општина Струмица, градоначалникот, за потребите на својата кампања ги собрал сите вработени во општинските институции за да снимат партиски изборни спотови, во работно време, Министерството за […]

Вести

Министерката Арсовска-Томовска со факти против измислиците на Кирацовски: Во Македонија има 128.347 административци

Министерката за информатичко општество и администрација Марта Арсовска Томовска ги расчисти сите дилеми наметнати со шпекулациите на технички назначениот дополнителен заменски министер во МИОА Александар Кирацовски од СДСМ околу бројот […]

Вести

МИОА: Кирацовски најави партиска чистка како дел од негова агенда

Секојдневното етикетирање од страна Александар Кирацовски, дека вработените во јавната администрација се партиски кадри, е всушност и најголемиот доказ за неговата намера за реализација на наведената партиска агенда за масовни […]

Вести

МИОА: Го повикуваме Кирацовски да се оттргне од партиските стеги

Министерството за информатичко општество и администрација преку соопштение реагираше на изјавата на дополнителниот заменик-министер Александар Кирацовски кој најави дека поднел иницијатива да се одложи оценувањето на администрацијата до крајот на […]