Ознака: Александар Климовски

Вести

Климовски: Народот си го бара суверенитетот назад

Сведоци сме дека речиси 40-на дена граѓаните си го бараат суверенитетот назад.Го бараат назад со право, биодејќи беа спроведени постизборни измами со подметнување на таа Тиранска платформа и поставување услови […]

Вести

Климовски: СЈО создава гнев и револт кај граѓаните

Универзитетскиот професор Александар Климовски во интервју за Сител вели дека целокупниот овој процес најблаго кажано притисок и тортура на основните одредници на македонската држава и македонскиот народ како што се […]

Интервјуа

Климовски: Диоптерот на СЈО, а уште повеќе на раководителот на овој параорган е политички фокусиран и е со тотално изместена правна диоптрија

Времето покажа дека СЈО на Катица Јанева е орган кој селективно, неиздржано и необјективно дејствува во правосудниот систем и постапува по директивите на опозицијата, а не според принципите на уставност […]

Вести

Климовски: Јанева со начинот на кој поведува постапки е срам за СЈО

Во рок од 8 дена, Кривичниот суд е должен да закаже судење за првите две обвиненија кои по скратена постапка ги поднесе Специјалното јавно обвинителство. „Тие се поднесени во скратена […]

Вести

Телма се обиде да го сокрие демантот на професорот Александар Климовски

Македонската јавност е шокирана како Телма телевизија се пресметува со проф. д-р Александар Климовски, дифузирајќи дезинформации за неговата стручност, само затоа што професорот Климовски јавно проговори околу состојбите во врска […]