Ознака: Александар Леко Радич

Црна хроника

Почина Александар Леко Радич – легендата на македонското пливање

Александар Леко Радич, легендата на охридското и македонското пливање почина денеска на 87. годишна возраст.Покрај тоа што беше голем пливачки шампион и врвен тренер, Радич се смета за еден од […]