Ознака: Александар Николовски

Избор на уредникот

Ацо прошетаниот “ГРАДСКИ” КУРНАЗ ОД ВЕЛГОШТИ

Неговата „нашетаност“ предизвика разни реакции, од смеење на глас до присетување на неговите колеги како всушност Ацика се шетал по светов, ама прво преку Скопје.  Овој охриѓанец ми е колега […]

Избор на уредникот

Геровски: човекот навистина е политички неписмен и дека треба што поскоро да ја напушти лидерската позиција

Геровски: човекот навистина е политички неписмен и дека треба што поскоро да ја напушти лидерската позиција Дами и господа миленикот на левичарските сајтови и средства за масовно информирање Мицковски веќе […]

Вести Македонија

Повеќе од 200 пријави за референдумот ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ

Ова по синоќешната седница го изјави Александар Николовски, додавајќи дека  – ќе формираат изборни штабови. „Централниот комитет вечерва ги разгледа и ги потврди заклучоците донесени на вчерашната седница на Извршниот комитет […]

Вести

Македонската економија е во слободен пад!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот Фејсбук профил објавува дека македонската економија е во слободен пад! Го пренесуваме статусот на Николоски: Владата е толку неспособна што неможе ни да […]

Вести

Ние со закон го пресековме процесот на партократија, за жал првите чекори на новата влада се спротивни на тој закон

Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ во гостување во вестите на Телевизија Алфа објасни дека од европската комисија, преку советот за стабилизација и асоцијација, стигнале првите критики кон новата влада во делот […]

Вести

Николоски: ЕУ нека биде наша заедничка цел

По однос на јавните реакции за неговото именување за амбасадор и шеф на мисијата на Република Македонија во Европската Унија, поранешниот пратеник Александар Николоски денеска се јави со реакција.Истата, според […]

Вести

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ е најдобар партнер на Албанците во Македонија кои сакаат заеднички да ја градиме оваа држава

Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во емисијата „Фактор 24“ со Горазд Чомовски на ТВ 24 Вести. За време на интервјуто Чомовски третираше различни теми на кои не се задржа предолго […]

Вести

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ е најдобар партнер на Албанците во Македонија кои сакаат заеднички да ја градиме оваа држава

Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во емисијата „Фактор 24“ со Горазд Чомовски на ТВ 24 Вести. За време на интервјуто Чомовски третираше различни теми на кои не се задржа предолго […]