Ознака: АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ

Вести

Николоски: Планот на СДС се состои од реваншизам, политички монтирани процеси и целосно партиско поклопување на институциите

Во емисијата  „Круг“ на Радио Слободна Македонија гостуваше пратеникот Александар Николоски, каде зборуваше за начинот и методите на кој СДСМ планира да ја практицира власта.Планот на СДСМ не е да […]

Вести

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за членство во ЕУ и НАТО, наводната блискост со Русија е производ на одредени центри на моќ и медиуми

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во вчерашното гостување во Топ Тема на Телма, посочи дека во однос на ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период се ствараат неколку митови, еден од […]

Вести

Николоски: Започнува друга револуција, не шарена туку народна!

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека почнува друга, а не шарена револуција и повикува на обединување.-ШаренаРеволуција се правеше за…? Тие што ја организираа и платија преку Сорос знаат за […]

Вести

Груевски оствари средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиските функционери Никола Тодоров, Владимир Ѓорчев, Александар Николоски оствари средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли. Амбасадорот на САД на средбата се интересираше […]

Вести

Николоски: Стратешката цел на Македонија е многу јасна- тоа е членство во ЕУ

Претставува огромна чест за мене лично да бидам шеф на македонската мисија при Европската унија. Се работи за исклучително значајна дипломатска мисија каде што Република Македонија е директно претставена во […]

Вести

Николоски на мониторинг комитетот на Парламентарното Собрание на Советот на Европа

Пратеникот Александар Николоски учествуваше на денешниот состанок на Мониторинг комитетот на Парламентарното собрание на Совет на Европа во Тирана како преставник на ВМРО-ДПМНЕ.На состанокот, како што соопшти ВМРО-ДПМНЕ, зад затворени […]

Вести

Николоски: Иако не е членка на ЕУ, Македонија ја штити надворешната граница на Европа!

Европа се соочува со еден од најголемите хуманитарни предизвици по Втората светска војна. Многу луѓе бегаат од војната и главно се од Сирија. Тоа е причината зошто нам ни треба […]