Ознака: Александар Новаковски

Вести

Новаковски: Дали ние во ДИК претходно бевме неуки што моравме во рок да одлучуваме?

По заканите упатен кон него, екс претседателот на ДИК, Александар Новаковски тој на Фејсбук реагираше и на начинот на кој постапува ДИК, па постави прашање дали претходно, оние кои биле […]

Вести

СДСМ му се заканува на Новаковски, екс претседателот на ДИК од редовите на СДСМ

Ми се закануват кај ќе стигнат, вели вечерва за „Република“ Александар Новаковски.Јас кажав и пред три месеци, и пред шест месеци и минатата година, дека ова ќе се случува. Но, […]

Вести

Новаковски: Изборите се одвиваат во најдобар ред според извештаите на ДИК

Според извештаите на ДИК која е единствено релевантна да го оцени текот на изборите, мислам дека истите се одвиваат во најдобар ред, изјави во ОКО поранешниот поранешниот претседател на Државната […]