Ознака: Александар Новакоски

Вести

Новакоски: Ова во ДИК е скандал, овие нелуѓе треба веднаш да поднесат оставки!

Ова во ДИК е скандал. Овие се прават судии, обвинители и бранители. Овие вршат класичен мобинг, реагираше на својот ФБ профил поранешниот претседател на ДИК од СДСМ, Александар Новакоски.-Овие немаат […]

Вести

Поранешниот претседател на ДИК, Александар Новаковски: Ова е СРАМ!

Поранешниот претседател на ДИК, Александар Новакоски излезе со свој став на социјалните мрежи за вечерашната состојба во ДИК.-Дали овие членови на ДИК па посебно претседателот и потпретседателот имаат малку од […]

Вести

Новакоски: Со заклучување на списокот паднаа во вода шпекулациите за фантомски гласачи

На 11 декември право да гласаат ќе имаат 1 милион и 780 илјади граѓани од кои 230 илјади се ставени на посебниот избирачки список. За нив државната изборна комисија смета […]