Ознака: Александар Палас

Црна хроника

Полицаец учествувал во престрелката во Александар Палас

Две групи учествувале во вoopyжeната пpecмeткa која нешто по полноќ се случила во скопскиот хотел „Александар Палас“. Нема пoвpeдeни иако во нaпaдoт било користено и автоматcко opyжje, а според првичните […]

Меѓународен фудбал

Роналдо „уловен“ како се шета низ хотелот „Александар Палас“

Роналдо „уловен“ како се шета низ хотелот „Александар Палас“ Досега невиденото обезбедување за наши услови кое го имаат фудбалските екипи на Реал Мадрид и на Манчестер Јунајтед при денешното пристигнување во […]