Ознака: Александар Пандов

Вести Видео

Пандов: Името Република Македонија нема да се врати! (видео)

Во својот настап на Само Вистина од пред некој ден Александар Пандов изрично изјави дена ВМРО-ДПМНЕ нема да го врати името Република Македонија ниту да има 111 пратеници. Тој рече […]

Македонија

Пандов до Јанева: Со твоето молчење ме тераш да помислам дека ти се заарни во притвор!

Аналитичарот Александар Пандов секогаш пишувал на Фејсбук за актуелните случувања, но деновиве се чини ептен ја потенцира комуникацијата со поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, делејќи и добронамерни совети да […]

Живот

Пандов до Јанева: Отвори си ја душата, не држи во себе, олесни си се

Цитирајќи го насловот на книгата на српскиот и југословенски филмски и драмски актер, Жарко Лаушевиќ аналитичарот Александар Пандов на својот профил на Фејсбук и напиша на поранешната специјална обвинителка, Катица […]

Македонија

Пандов: Не ти се криви Бојко, Орце, Геро и Боки педерчето, што сте ти и Катица алчни (ВИДЕО)

Бура од реакции предзвика изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи педер да му ја сруши власта.  По тој повод се огласи и аналитичарот Александар Пандов. -Педер, педер […]

Македонија

Александар Пандов нема да гласа на претседателските избори

Синоќа во емисијата “Клик плус“ на ТВ“21“ политичкиот аналитичар, Александар Пандов изјави дека нема да гласа на претседателските избори на 21 април, односно на 7 мај. На оваа негова изјава […]

Македонија

Александар Пандов: Ова е натпревар кој повеќе ќе цицне

Политичкиот аналитичар Александар Пандов не додржа и повторно се огласи на својот Фејсбук профил. Еве што напиша овојпат: “На волку крадење и апашлук стварно не знам како уште воопшто функционира […]

Македонија

Пандов: Не оставија човек кој не е затворен, по судови со обвинение или под постојани закани за негово апсење

Со Фејсбук статус се огласи Александар Пандов. Последните неколку месеци и денови од владеењето на секоја тоталитарна власт се најопасни за народот. Свесни дека се топи маразот под нивните нозе […]

Македонија

Доста ни е од понижување и бришење на нашето достоинство, напиша Пандов

Постот на политичкиот аналитичар, Александар Пандов на неговиот Фејсбук профил: – Малку сме биле вчера на протестот, констатираа поголем дел од луѓето. Да, може мала на број, но голема по влијание! […]

Македонија

Пандов: го живееме последниот викенд во Република Македонија

Аналитичарот Александар Пандов со пост повторно се огласи на својот Фејсбук профил. За жал, го живееме последниот викенд во Република Македонија. Останаа уште неколку дена до 9-ти јануари, кога е […]

Видео Избор на уредникот Историја

Распоредувањето на единица за Брзи Интервенции – Лавови во 2001 година во Тетовскиот регион

Распоредувањето на единица за Брзи Интервенции – Лавови во 2001 година во Тетовскиот регион. Овој ексклузивен материјал е откриен случајно 15тина години подоцна. Служи како сведоштво за тоа дека во […]