Ознака: александар станковиќ

Балкан

Убиството на Александар Станковиќ открива врска меѓу црногорската мафија и Пинк Пантер

Трагичен крај на еден бурен живот, како вовед за нова војна меѓу српското и црногорското подземје. Пред две вечери во Белград ладнокрвно е убиен водачот на навивачката група на Партизан, […]

Балкан

Пукање во Белград: Изрешетано е едно возило – има мртви!

Едно лице е убиено, а две се потешко ранети во пукотници кои вечерва се случиле во центарот на Белград.Според информациите на српски „Курир“, убиен е Александар Станковиќ, познат како Сале […]