Ознака: Александар Тортевски

Македонија

Тортевски се јавува да го брани Игор Југ-бесплатно!

Адвокатот Александар Тортевски јавува дека ќе го брани Игор Југ про боно, односно бесплатно ако не добие амнестија. Тој е еден од најгласните критичари на новиот Закон за амнестија, кој […]

Македонија

,,Македонија-Блокира“: Заев е во паника штом го пушта Тортевски да испровоцира инциденти со народот

„Македонија-Блокира” соопшти дека ,,најостро го осудува вчерашниот смислен обид на човекот кој им служи на сите режими од 1990, адвокатот Александар Тортевски, да испровоцира инциденти со народот кој секојдневно протестира […]

Вести

Еве кои се експертите на СЈО: Колку обвинителите се независни од СДСМ?

Од 118 па се до 130.000 денари ги чини секој од обвинителите во Специјалното јавно обвинителство граѓаните на Република Македонија. Најголемата плата, очекувано ја зема Катица Јанева, која во бруто-износ […]