Ознака: Александар Чичаковски

Вести

Чичаковски пцуе, кажува вицови и неконтролирано се смее: „Ќе им е*е матер на сите“

Додека цела јавност е во грч и го очекува конечниот исход, претседателоит на ДИК Александар Чичаковски јавно пцуе, кажува вицови и неконтролирано се смее пред камерите, на очиглед на сите […]

Вести

Ако ситуацијата ескалира, Чичаковски и СДСМ ќе носат лична и историска одговорност

Откако не успеа планот А да се фалсификува пораз на ВМРО-ДПМНЕ преку пребројување, Чичаковски му купи време на Заев и албанските партнери да детектираат во кои избирачки места треба да […]

Вести

Дали Чичаковски ја продолжуваат традицијата на фалсификување во корист на СДСМ?

Дали во Македонија продолжува традицијата на семејството Чичаковски со лажирани списоци да се одработува во нечија корист, пишува Република.мк.Беровци живо се сеќаваат на времето кога Јован Чичаковски – Мацола, татко […]

Вести

Врие од полиција пред ДИК: Чичаковски се уште го нема

Припадници на Министерството за внатрешни работи се наоѓаат пред Државната изборна комисија, додека граѓаните чекаат претседателот на ДИК Александар Чичаковски да се појави во Комисијата и на јавноста да и […]

Вести

Чичаковски: Надминунвањето на законскиот праг на бројот на гласачи го доведува во прашање еднаквото право на глас

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Чичаковски смета дека надминувањето на законскиот праг на бројот на гласачи во изборните единици во земјата го доведува во прашање еднаквото право на […]

Вести

„Независниот“ Чичаковски од ДИК на брифинг со заменик-министерот Николовски од СДСМ

Претседателот на ДИК Александар Чичаковски попладнево во Скопје е забележан на средба со Љупчо Николовски, дополнителен заменски министер за земјоделие од СДСМ и со Игор Милев, член на ДИК од […]

Колумни

ДИК бара спорни гласачи, Чичаковски брка покемони

„Поради исклучителното значење на процесот“, Државната изборна комисија (ДИК) побара од медиумите да учествуваат во кампања со која треба да се информираат спорните граѓани во избирачкиот список и воедно да […]