Ознака: Александар Шаленберг

Вести

Александар Шаленберг денес во Македонија

Шефот на австриската дипломатија, Александер Шаленберг, денес ќе престојува во официјална посета на Македонија. Министерството за надворешни работи потврди дека сојузниот министер за Европа, интеграција и надворешни работи на Австрија […]