Ознака: Александар Ѓорѓиев

Вести

МЖ мора да продолжи со работа, оставка од директорот се уште не е доставена

Портпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев денеска апелираше Македонски железници, каде вработените протестираат веќе шест дена со прекин на сообраќајот, да продолжи со работа за да не се најде во ситуација […]

Вести

Ѓорѓиев: Извештајот на Светска банка е потврда за успехот на владините економски политики

За значењето од извештајот на Светската банка и големиот успех кој на него е нотиран за Македонија, портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев говореше во вестите на Канал 5 телевизија.-Се работи […]

Вести

Продолжува проектот „Бесплатен туристички викенд“: 650 пензионери овој месец ќе заминат во туристичките центри

Шестотини и педесет пензионери ќе може да ги искористат услугите кои ги овозможува владата во рамки на проектот „Бесплатен туристички викенд“ во есенскиот циклус.Владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев денес информираше дека […]

Вести

Ѓорѓиев: Двојазичноста не би поминала на владина седница во ваков состав

Владиниот портпарол, Александар Ѓорѓиев, категорично тврди дека идејата на Заев за двојазичноста не би поминала на владина седница во ваков состав.Запрашан каков е ставот на Владата за предлогот на СДСМ […]

Вести

Природниот гас ќе биде достапен за сите граѓани на Република Македонија

Ќе се започне нов процес за достапност на природниот гас до граѓаните на Република Македонија.Како што информираше владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев, на вчерашната седница на Влада донесена е одлука за […]

Вести

Оливер Андонов за нов министер за внатрешни работи, Чавков нов директор на БЈБ, Владимир Атанасовски нов директор на УБК

Митко Чавков министерот за внатрешни работи поднесе оставка, а Оливер Андонов е предлог за нов министер за внатрешни работи, потврди за МИА владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.– Може да потврдам дека […]