Ознака: александра младеновиќ

Сцена

Александра Младеновиќ открива дали е во врска со синот на Брена, но и за кавгата со Прија

Пејачката Александра Младеновиќ проговори за гласините што кружеа за неа во медиумите. Имаше многу шпекулации дека таа е во врска со синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ и сега таа […]

Сцена

Пукна тиквата: Раскинаа познатата пејачка и синот на Шабан

Раскинаа пејачката Александра Младеновиќ и синот на Шабан, Михајло Шаулиќ. Како што се дознава, Александра се посветила на работните обврски, токму како и Михајло. Нивните пријатели веруваат дека станува збор […]

Сцена

Синот на Шабан месецов требаше да се жени: Кога ќе дознаете поради која пејачка ја остави свршеницата се ќе ви стане јасно

Синот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа вчера го славеше својот роденден. Михајло Шаулиќ додека вчера го прославуваше својот роденден членовите на неговото семејство му посакаа […]

Сцена

Некогаш беа најдобри пријателки во Ѕвездите на Гранд: Еве што рекла Младеновиќ за снаата на Брена!

Александра Младеновиќ и  Александра Пријовиќ некогаш  биле многу добри пријателки. Се запознале благодарение на  музичкото  шоу „Ѕвездите на Гранд“, а се скарале поради тоа што Пријовиќ ја обвинила Младеновиќ дека […]

Сцена

Растури со пеењето во „Ѕвездите на Гранд“, но ЗАНЕМЕ по коментарот на Јелена Карлеуша!

Во претходните девет месеци Јелена Карлеуша често во „Ѕвездите на Гранд“ ја критикуваше Александра Младеновиќ од Житораѓе, посебно нејзиниот стил на облекување и ја нарекувала кафеанска пејачка.Но, во саботата сите […]