Ознака: Александра Пирјовиќ

Сцена

Филип Живојиновиќ објави „сочна“ фотографија од свадбата со Пријовиќ

Синот на Лепа Брена Филип Живојиновиќ заедно со пејачката Александра Пријовиќ пред две недели го кажаа судбоносното „ДА“, а на свадбата присуствуваа 900 гости. Филип долго време не се огласуваше […]

Сцена

Првата сериозна кавга меѓу Александра и Филип – За што се работи?

Александра Пријовиќ, неколку месеци пред венчавката, закажала настапи, но не очекувала дека нејзиниот сопруг ќе побара од сопствениците на клубовите да ја запишат како госпоѓа Живојиновиќ, објавија српските медиуми. Брачниот […]

Сцена

Александра Пријовиќ блесна во невестински фустан со длабоко деколте

Пејачката Александра Пирјовиќ денеска се мажи со синот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Во домот на Лепа Брена денеска е највесело, а младенците се упатија кон црква каде што ќе […]